Medarbejdere

Annette Kristiansen, Klinikejer

Annette Kristiansen, Klinikejer

Fysioterapeut cert. MDT, CMP
annette@skjernfys.dk

Fysioterapeut cert. MDT, CMP
Uddannet i Holstebro i 1979. 
Videreuddannelse indenfor: 
- Manuel terapi
- McKenziekonceptet
- Mulligan konceptet 
- Målrettet træning
- ANT(nervevævsudspændning), 
- Gymnastik
- Holdtræning
- Udvidet lænderygundersøgelse
- GLA:D
- Osteoporose temadag

Henrik Agger, Klinikejer

Henrik Agger, Klinikejer

Fysioterapeut cert. MDT, CMP
henrik@skjernfys.dk

Fysioterapeut cert. MDT, CMP
Uddannet i Holstebro i 1986
Videreuddannelse indenfor: 
- Manuel terapi
- McKenziekonceptet
- Mulligan konceptet 
- McConellkonceptet (knæ og skuldre)
- Idrætsskader
- Akupunktur (DFFA) 
- Slyngetræning
- Kinesiotape
- Formthotics såler

Marianne Sloth

Marianne Sloth

Fysioterapeut cert. MDT, CMP
marianne@skjernfys.dk

Fysioterapeut cert. MDT, CMP
Uddannet i Holstebro i 2006
Ansat på klinikken siden 2006
Indlejer på klinikken siden 2009
Videreuddannelse indenfor: 
- Manuel terapi trin 1 A og McKenziekonceptet 
- Mulligan konceptet
- Holdtræning
- Genoptræning af brystopererede a.m. Kirsten Tørsleff 
- Kinesiotape
- Graston Technique
- Akupunktur (IMS)

Anne Mette Fisker

Anne Mette Fisker

Fysioterapeut cert. MDT, CMP
anne@skjernfys.dk

Fysioterapeut cert. MDT, CMP
Uddannet i Holstebro i 1999
Indlejer på klinikken siden 2003 
Videreuddannelse indenfor: 
- Manuel terapi
- Mulligan konceptet
- McKenziekonceptet
- Erfaring med neurologisk genoptræning
- Kinesiotape
- GLA:D
- Holdtræning

Majken Lysdal Pedersen

Majken Lysdal Pedersen

Fysioterapeut, CMP
majken@skjernfys.dk

Fysioterapeut 
Uddannet i Holstebro i 2013
Ansat på klinikken siden 2014
Videreuddannelse indenfor: 
- Mulligan konceptet
- McKenziekonceptet
- Kinesiotape
- Dynamisk stabilitet
- Lænd
- Holdtræning
- Formthotics såler

Mette Jensen

Mette Jensen

Fysioterapeut
kontakt@skjernfys.dk

Uddannet i Århus i 2017
Ansat på klinikken siden 2017
Daglig leder i Skjern Fitnesscenter
Videreuddannelse indenfor:
- Mulligan konceptet
- Fysio-pilates
- GLA:D
- Personlige træningsprogrammer

Bibi Heirin

Bibi Heirin

Fysioterapeut
kontakt@skjernfys.dk

Uddannet i Odense i 1990
Ansat på klinikken siden 2018
Videreuddannelse indenfor:
- Orthopedic Medicine a.m. cyriax exam. advanced level
- McKenziekonceptet (A+B)
- Mulligan konceptet (A+B)
- Akupunktur (NFMA)
- Manuel terapi
- Smertepsykologi
- Pilates
- Exercise-ball
- MTT
- Redcord (slyngetræning)

Jette Dam Hammelsvang

Jette Dam Hammelsvang

Sekretær/klinikassistent
jette@skjernfys.dk

Sekretær på klinikken siden 1999
Deltager i kliniknetværksgruppe

Sanne Vendelbo Andersen

Sanne Vendelbo Andersen

Sekretær/klinikassistent
sanne@skjernfys.dk

Sekretær på klinikken siden 2015
Deltager i kliniknetværksgruppe

Kontakt os

Send os en besked hvis du gerne vil kontaktes telefonisk.